Æresmedlem for 2019, Kjell Wahl

Kjell Wahl æresmedlem

 

Kjell Wahl er utnevnt av styret som æresmedlem for 2019.

Kjell var en av pådriverne da Trondheim Akvarieklubb så dagens lys i 1971.

Vi gratulerer så mye.

1 kommentar

    • Bjørn Johan Kirksætjer5. april 2019 kl 03:36
    • Svar

    Gratulerer Kjell. TAK og Vannbladet klubbens organ var dine hjerte barn helt fra starten. Jeg fikk den glede å bli kjent med deg i 1971 da jeg ble med redaksjonen av Vannbladet. Du var den drivende kraften i både klubb og blad og til stor inspirasjon for spesielt yngre akvarister med dine kunnskaper og engasjement. Jeg snakket med deg i går og kom i diskusjon med deg om akvaristikken i Trondheim i gamle dager. Igjen forbløffet du meg med dine kunnskaper om historie om akvariehobbyen få kjenner i dag. Du kom med en del informasjon jeg ikke viste. Din frimerkesamling med motiver fra akvarium er unik og meget sjeldent Helt fra 1971 har jeg unnet det meget interessant og utviklende og snakk med deg om akvariehobbyen i Trondheim gjennom tidene. Det er vel heller mer riktig å si lytte til dine kunnskaper om hobbyen. Du har gitt mye av deg selv til akvariemiljøet i byen. Jeg vet du har er prosjekt om å skrive om mye av dette. Vi venter i spenning på hva som kommer. Gratulerer Kjell fra en akvariekompis gjennom snart 50 år. Mvh Bjørn Johan Kirksæther. .

Legg igjen en kommentar

E-postadressen din vil ikke bli publisert.